Naar de inhoud
Online marketing

Google Ads of SEO: waar investeer je als mkb’er in?

Google Ads is een kraan, SEO is een put. Wanneer kies je wat — en waarom de combinatie het echte antwoord is.

Beperkt marketingbudget en de vraag der vragen: stop ik het in Google Ads of in SEO? Het irritante maar eerlijke antwoord is “allebei, maar niet tegelijk even hard”. Zo maak je de afweging.

Het verschil in één zin

Google Ads is een kraan: geld erin, bezoekers eruit, kraan dicht is bezoekers weg. SEO is een put die je slaat: het graven duurt maanden, maar daarna stroomt het water gratis.

Wanneer Google Ads eerst?

  • Je bent net gestart en hebt nu aanvragen nodig.
  • Je wilt testen welke propositie of doelgroep werkt vóór je in content investeert.
  • Je zit in een markt met veel koopintentie-zoekopdrachten (“spoedloodgieter breda”).
  • Je marge per klant is hoog genoeg om de klikprijzen te dragen.

Wanneer SEO eerst?

  • Je klanten oriënteren zich lang en zoeken veel informatie (b2b, hoge orderwaarde).
  • De klikprijzen in jouw branche zijn onbetaalbaar (verzekeringen, letselschade, software).
  • Je hebt meer tijd dan budget — content maken kost vooral uren.
  • Je bestaande site krijgt al verkeer maar converteert of rankt net niet.

De combinatie is het echte antwoord

Slimme mkb’ers gebruiken Ads als proeftuin: de zoekwoorden die in Ads converteren zijn exact de zoekwoorden waar je SEO-content voor moet maken. Zo betaal je alleen in het begin voor kennis die daarna gratis blijft renderen. En data uit beide kanalen versterkt elkaar.

Hulp nodig bij die afweging? Bekijk onze aanpak voor Google Ads en SEO, of bel ons even.

Alle artikelen

Contact

Hulp nodig bij dit onderwerp?

Vul onderstaand formulier in en we nemen zo spoedig mogelijk contact met je op. Liever zelf contact opnemen? Bel dan even met 085-4015005.

    ONZE KLANTEN

    We werken voor een brede variatie aan klanten, van ZZP-er tot multinational en van reclamebureau tot eindgebruiker. Al onze klanten hebben wel iets gemeen: ze delen onze no-nonsense aanpak en maken graag stappen.

    Kop koffie doen?

    Geen moeilijke internetpraatjes, gewoon een goed gesprek met Stefan & Luc over jouw plannen. De koffie staat klaar.